Druki i grafiki AW21/22.
TEMPERLEY LONDON
Tradycje, które inspirują przyszłość
W sezonie jesienno-zimowym na nowo definiujemy tradycję, tym razem przez pryzmat innowacji. Obrazy z kosmosu i prehistoryczne artefakty mają taką samą wartość i jakość estetyczną.

W ramach ekstremalnych warunków cyfrowej rzeczywistości i szybkiego tempa, jakie nadają innowacyjne technologie, trendy odwołujące się do tradycyjnej sztuki rzemieślniczej wywołują nostalgię za tymi wartościami, które są znane i stałe, i na których wszyscy możemy polegać.

W tym sezonie klasyczny wzór paisley, wzory w kratę, które nosiłaby nasza babcia, złoto i bogate detale widoczne na starych obrazach, łączą się z geometrią i tradycyjnym rzemiosłem, aby przywołać dzieło dawnych mistrzów.

Piękno powierzchni ziemi jest nowym źródłem inspiracji i będzie z nami jeszcze przez wiele nadchodzących sezonów. Na nowo myślimy o elementach dzikiej przyrody i przekształcamy naturalne powierzchnie - plamy olejowe, lawę wulkaniczną, upierzenie ptaków leśnych i bogatą florę - w organiczne, bezpostaciowe i nieregularne nadruki.

Cechy szczególne: przekształcenie elementów roślinnych w nowe formaty, w których ręcznie rysowane kwiaty siedzą obok uderzająco realistycznej fotograficznej flory. Zestawiony w skomplikowane wzory ten naturalny zielnik zawiera w sobie nasze wspomnienia z przeszłości i daje nam cenne poczucie bezpieczeństwa, ochrony i spokoju.
Mistyczne pióra
Na te wzory wpływa nasze zaangażowanie w ochronę ekosystemów i naturalnych materiałów. Tworzymy ekologiczną fantazję, przenosząc rysunek pióra, przetwarzając i przekształcając rysunki marmuru oraz szukając powtarzających się wzorów w liściach.

Cechy szczególne: bezpośredni transfer obrazów, duże kompozycje blokowe i naturalne kolory.
Artystyczny paisley
To artystyczne podejście przekształca wzór paisley w wersję wyjątkowo bogatą, pełną nowych motywów i symboli.

Cechy szczególne: zachowanie głównych elementów tradycyjnego wzoru z dodatkiem odważnych interpretacji, wykorzystujących grafikę oraz techniki akwareli i malarstwa olejnego.
Ekspresyjne tekstury
Przesadna interpretacja naturalnych linii. Zachowujemy projekty natury, ale rozjaśniamy i podkreślamy wybrane fragmenty i detale.

Cechy szczególne: możliwość pełnego wykorzystania naturalnych motywów, ich powiększania i powielania w celu tworzenia nowych wariacji.
Artystyczne paski
Tutaj mamy minimalistyczny rysunek połączony ze skomplikowaną kolorystyką, nieprzewidywalnymi liniami i starannie rozmieszczonymi pionami. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby te projekty były jak najbardziej widoczne.

Cechy szczególne: nieregularne rytmy, fragmentacja i nieciągłość: to podejście jest bardzo impulsywne.
Koce
Te duże obrazy i miękkie kształty uosabiają przytulność i wygodę starych koców, które można znaleźć na strychu.

Cechy szczególne: miękkie linie, spokojne tony, rozmyte kontury i obrazy w dużej skali.
Mróz
Wzory te wywołują odczucia przebywania na otwartej przestrzeni i blisko natury. Mamy tu naturalne odniesienia zestawione z najnowocześniejszą technologią. W świecie, który tymczasowo osiągnął jasno określone granice, czystość linii, koloru i przestrzeni są szczególnie ważne.

Cechy szczególne: użycie koloru jako punktu wyjścia. Rysujemy tekstury w neonowych pastelach, znajdując sposoby na oddanie ich blasku i zachowanie uczucia świeżości. Możemy użyć filtrów komputerowych, aby uzyskać pożądany efekt.
Sam w ogrodzie
Tutaj używamy filtrów komputerowych do przetwarzania zdjęć roślin, zmieniając je na nie do poznania. W tym sezonie prym wiedzie pojedyncza róża.

Cechy szczególne: tworzenie wrażenia realistycznej powierzchni przedmiotu. Szczegóły są rysowane lub łączone w jeden uproszczony element.
Mistyczny minimalizm
Tajemnica nieznanych systemów przyciąga nas bardziej niż kiedykolwiek; zmniejsza nasz strach przed przyszłością. Rysując tajne znaki, możemy konstruować własne nowe systemy.

Cechy szczególne: pseudo-symbolika. Stosując stare techniki i zasady konstruowania wizerunku wprowadzamy do wyglądu nowoczesne detale.
Powierzchnie wulkaniczne
Zastygnięta lawa, fragmentacja, odbicie powierzchni ziemi i piękno organicznego detalu: wykorzystujemy rytmy natury
i przenosimy je na jasne tło.

Cechy szczególne: gładkie płynące formy, swobodne przenikanie się elementów, jednolite powierzchnie.
Gry
Konfiguracje gier. Trend ten obejmuje algorytmy, takie jak OXO używane w pierwszych grach komputerowych, a także obrazy z kart do gry i tradycyjnych gier, takich jak szachy i domino.

Cechy szczególne: monotonna, często monochromatyczna, powtarzalność; krótkie linie, małe elementy, nieoczekiwane przemieszczenia i zmodyfikowane elementy.
Wzory adamaszku
Na nowe wzory adamaszkowe oddziałują filtry Photoshopa i nowe materiały. Widzimy tutaj wpływ technologii na współczesną kulturę, w której zachowana jest równowaga pomiędzy tradycją, a nowoczesną ekspresją.

Cechy szczególne: zastosowanie odważnych kombinacji kolorystycznych, rozmieszczenie akcentów neonowych, fragmentacja detali, elementy lustrzane.
Zagubiony w czasie
Posłańcy z kosmosu, tematy podróży kosmicznych i migoczący blask materiałów z przyszłości.

Cechy szczególne: wyjątkowo ciemne tła podkreślające głębię wzorów; plamy złota i akwamarynu tworzą poczucie bogactwa i luksusu.
Prehistorycznie
Podróż w głąb początków gatunku ludzkiego. Spojrzenie na sztukę plemion prymitywnych pozwala podkreślić naturalność tych elementów.

Cechy szczególne: utrzymywanie rytmu i linii, używanie naiwności i surowości kreski i kształtu w tworzeniu nowego piękna. To prymitywne obrazy, nietknięte przez cywilizację.
Ogień ujarzmiony
Odzwierciedlenie podstawowych elementów przyrody to jeden z głównych kierunków tego sezonu. Te żywe wypowiedzi poruszają nasze emocje i niosą ze sobą mistyczne przesłanie. Te obrazy są żywiołowe, a nawet niebezpieczne.

Cechy szczególne: obrazy nie są oparte na zwykłych fotografiach. Podejście graficzne nadaje tym pomysłom nowy, interesujący kierunek.
Jak postępować
w tym sezonie:
1. Użyj tradycyjnych technik i wzorów w nadrukach, ale połącz je z nowoczesnymi detalami

2. Stosuj nieoczywiste układy kompozycyjne, nieoczekiwane przesunięcia i skalę wzoru oraz przejścia pomiędzy nimi.

3. Podkreśl naturę i naturalne elementy lub twórz wersje imitujące naturę

4. Baw się wzorem, nie krępuj się używać filtrów komputerowych

5. Użyj artystycznej reinterpretacji klasycznych wzorów, takich jak pepitka, krata
Pobierz druki A/W 21/22
Wszystkie kluczowe tematy sezonu dostępne są w gotowych rozwiązaniach. Dodatkowe druki można pobrać w osobnym raporcie PRINTS & PATTERNS AW 21/22. Wszystkie są bezpłatne, do użytku komercyjnego.