Sylwia jest projektantką mody, dyplomowanym Doktorem Sztuk Pięknych o specjalności Wzornictwo, nauczycielką akademicką, wykładowcą w Instytucie Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, kierowniczką Pracowni Projektowania Ubioru na najstarszej uczelni artystycznej w Polska szkolącej projektantów mody.

Sylwia jest promotorem i recenzentem prac licencjackich, magisterskich i doktorskich. Organizuje również wystawy, pokazy mody, konferencje naukowe oraz projekty artystyczne i humanistyczne w Polsce i za granicą. Podczas wieloletniej współpracy z branżą modową zrealizowała kilkadziesiąt kolekcji odzieży. W 2011 roku była kuratorem międzynarodowego projektu NOT FASHION ALONE – Współczesna Moda z Europy Środkowej, który był współorganizowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Austrii i Central Europe Cultural Platform.

W latach 2012-2016 Sylwia była prodziekanem Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. Strzemińskiego w Łodzi, gdzie promowała pierwszy w historii Polski doktorat honoris causa mody. Tytuł po raz pierwszy została przyznana japońskiej projektantce Junko Koshino.
SYLWIA ROMECKA-DYMEK
Ekspertka: Odzież Damska
GODZINA
NAGRYWANIE
TŁUMACZENIE
Click to order
Your Booking
Total: